Funkce Mooveez

V Mooveez děláme z filmů studijní materiály

V aplikaci na Vás čeká interaktivní scénář, který umožní vracet se k jednotlivým replikám. Dvojjazyčné ozvučené kartičky, které usnadní zapamatování frází a jsou skvělým pomocníkem při opakování. Díky funkci poznámky pochopíte kulturní kontext, jazykové idiomy nebo obyčejný vtip. Mooveez Vám poskytne statistiky a důležitou zpětnou vazbu na Vaše dílčí úspěchy a tím poskytne potřebnou motivaci. Virtuální piják pomůžete zakrýt překlad a sledovat film s doslovným originálním scénářem.

Aplikace Mooveez má nyní vylepšený streaming, který zajistí, že už nemusíte stahovat filmy a obsah do svého zařízení, ale můžete studovat i on-line.

Filmy v originálním znění jsou skvělým zdrojem poznání skutečného jazyka. Prozkoumejte jedinečné metody, které proces učení pomocí filmů urychlují a zefektivňují. Na YouTube kanálu Mooveez najdete videoturoiály, které názorně představují funkcionalitu aplikace.

ikona mooveez.png

Interaktivní scénář je srdcem aplikace

Scénář, ne titulky

 

Filmy v Mooveez obsahují doslovný přepis originálu a jeho kvalitní překlad. Přečtěte si náš originální přepis a dozvíte se, která slovíčka se používají.

Díky interaktivnímu scénáři v Mooveez přesně víte, na které replice se ve filmovém dialogu nacházíte. Snadno můžete dotykem prstu posouvat scénář tam a zpátky  - například na fráze, kterým jste dobře nerozuměli. Kolikrát chcete. To se hodí v případě, že jste určité frázi dobře neporozuměli. Z této fráze si pak můžete vytvořit ozvučenou kartičku.

 

Ozvučené dvojjazyčné kartičky

tvoříte vy sami​​

Vytvořit kartičku

 

Fráze, které jsou pro vás náročné a chcete je opakovat, si gestem označíte a vytvoříte dvojjazyčné ozvučené kartičky​, které usnadňují opakování a můžete se k nim pohodlně vracet. Vybranou frázi pak můžete poslouchat znovu a znovu, a snažit se napodobit její výslovnost.

Můžete si vybrat ze dvou možností jejich nastavení - nahoru překladovým nebo originálním jazykem. Snažte se frázi přeložit, a před otočením kartičky si pusťte originální zvukovou stopu, kterou se snažte zopakovat! Otočením kartičky si ověřte svůj překlad.

To umím!

Zvládnuté fráze ve scénáři si můžete jednoduše označit. Zlepšujete si tím statistiky vašeho jazykového studia a navíc vám barevně potlačené dialogy umožní soustředit se na další scény.

 

Jazykové a kulturní vysvětlivky - 

ohromná přidaná hodnota

Aha! poznámky​​

Při studiu jazyků je časté, že i když rozumíte každému slovu ve větě, věta jako celek nedává smysl. Často jde o idiomy, kulturně specifické narážky nebo vtipy, které nerodilý mluvčí těžko pochopí.

Vždy, když se něco takového ve filmu objeví, scénář Mooveez se zastaví. V poznámce si můžete přečíst, proč a jak se výraz použil, a co přesně znamená​​. Při dalším přehrávání filmu samozřejmě můžete zastavování na poznámkách vypnout. 

 

Gramatika

Aplikace Mooveez vám v Aha! poznámkach také vysvětlí zajímavé jazykové jevy, se kterými pracujete v Mooveez kvízech. Filmy jsou plné příkladů gramatických jevů v napínavém kontextu.

  • Mooveez kvízy vycházejí z dialogů filmu

  • Najdete u nás  různé typy kvízů a cvičení

  • Ke cvičením se můžete kdykoli vrátit - a znovu opakovat :-)

Váš úkol je snadný - zvládnout je všechny! Pro ověření použijete příslušné tlačítko. 

Okamžitá zpětná vazba

úspěchy

 

Je těžké cokoliv studovat, když nevíte, jestli se zlepšujete nebo ne. Obzvláště při dosažení určité úrovně je sledování pokroku obtížné. U filmů a seriálů v Mooveez je zpětná vazba okamžitá a prostá - vidíte, že filmu rozumíte stále lépe, což má pozitivní vliv na vaši motivaci.

Samozřejmě, že jakousi další formální zpětnou vazbou jsou naše cvičení, kterých je u každého filmu celá řada. Díky jejich plnění získáte odznaky, které potvrdí Váš pokrok.

 

Piják

Skvělou metodickou pomůckou při učení s Mooveez je zákrytka překladového nebo originálního jazyka, které také říkáme piják. Nachází se v pravé dolní části scénáře a ovládáte ho tahem prstem nahoru a na jednu nebo druhou stranu.

  • Pokud se v cizím jazyce již trochu orientujete, můžete si zakrýt překlad a sledovat film s originálním scénářem. ​Mnohem lépe tak porozumíte mluvenému textu a pochopíte výslovnost jednotlivých slovíček.

  • Pokud jste začátečník, doporučujeme zakrýt stranu s originálem a plně se soustředit na překlad. Sledujete jej souběžně s dějem a originálním zvukem a víte tedy, o co přesně ve které scéně jde. Originální scénář si přiberete až v dalším kroku.

 

On-line i Off-line

Nemusíte stahovat filmy a obsah do svého zařízeníPokud jste na wi-fi, nebo máte výhodný tarif mobilního připojení, můžete s Mooveez studovat online. Naopak, mít studijní materiály stažené ve vašem zařízení se hodí na místech, kde nemáte přístup k internetu.

 
MooveezFunkce3.png