Funkce Mooveez

Filmy v originálu jsou skvělým zdrojem skutečného jazyka

V Mooveez děláme z filmů studijní materiály. To, co dělá aplikaci Mooveez jediněčnou, jsou funkce, které proces učení pomocí filmů urychlují a zefektivňují.

mooveez-logo-trsatko_edited.png

Interaktivní scénář

je srdcem aplikace

Scénář, ne titulky

Filmy v Mooveez obsahují doslovný přepis originálu a jeho kvalitní překlad.

Pokud si přečtete originální přepis, přesně víte, která slovíčka se používají.

Díky interaktivnímu scénáři v Mooveez přesně víte, na které větě se ve filmu nacházíte.

Snadno můžete dotykem prstu posouvat scénářem věty tam a zpátky -například na fráze, kterým jste dobře nerozuměli. Kolikrát chcete. 

Ozvučené opakovací kartičky

tvoříte vy sami​​

Vytvořit kartičku

 

Fráze, které jsou pro vás náročné a chcete je opakovat, si gestem označíte a vytvoříte tzv. flashkarty = ozvučené opakovací kartičky​. Kartičky usnadňují opakování - můžete se k nim pohodlně vracet, kdykoliv budete chtít, vybranou frázi poslouchat znovu a znovu, a snažit se zopakovat její dikci. Můžete si vybrat z dvou možností jejich nastavení - nahoru překladovým, nebo originálním jazykem. Pokaždé se snažíte frázi přeložit, a ideálně před přetočením si pustíte originální zvukovou stopu, kterou se snažíte zopakovat. Přetočením karty si ověříte svůj překlad. 

To umím!

Fráze ve scénáři, které jste již zvládli, si můžete jednoduše označit. Zlepšujete si tím statistiky vašeho jazykového studia a navíc, barevně potlačené dialogy vám umožní soustředit se na další scény. 

Jazykové vysvětlivky - 

ohromná přidaná hodnota

Aha! poznámky

Při učení (se) jazyků je časté, že i když rozumíte každému slovu ve větě, věta jako celek nedává smysl. Častokrát jde o jazykové idiomy, specifika, kulturní narážky nebo vtipy, které pochopí rodilý mluvčí.

V Mooveez se scénář zastaví tam, kde se tyto jevy ve filmu objeví. V poznámce si můžete přečíst, proč a jak se výraz použil, a co přesně znamená​. Při dalším přehrávání filmu samozřejmě můžete zastavování na poznámkách vypnout. 

Vysvětlení gramatiky

Filmy jsou plné gramatiky. Aplikace Mooveez vám v Aha! poznámkach také vysvětlí zajímavé jazykové jevy, se kterými pracujete ve cvičeních.

  • Interaktivní cvičení vycházejí z děje filmu

  • K dispozici jsou různé typy kvízů a cvičení, které vždy sledují jinýmetodický cíl. Váš úkol je snadný - zvládnout je všechny! Pro ověření použijete příslušné tlačítko. 

  • Ke cvičením se můžete kdykoliv opakovaně vrátit - a znovu opakovat :-)

Okamžitá zpětná vazba a statistiky

Je těžké cokoliv studovat, když nevíte, jestli se zlepšujete nebo ne. Obzvláště při dosažení určité úrovně je sledování pokroku obtížné. U filmů a seriálů v Mooveez je zpětná vazba okamžitá a prostá - vidíte, že filmu rozumíte stále lépe, což má pozitivní vliv na vaši motivaci. Samozřejmě, že jakousi další formální zpětnou vazbou jsou naše cvičení, kterých je u každého filmu celá řada.

Skvělou metodickou pomůckou při učení s Mooveez je zákrytka překladového nebo originálního jazyka, které také říkáme piják. Nachází se v pravé dolní části scénáře a ovládáte ho potažením prstem nahoru a na jednu nebo druhou stranu.

  • Pokud se v cizím jazyce již trochu orientujete, můžete si zakrýt překlad a sledovat film s doslovným scénářem. ​ Mnohem lépe tak porozumíte mluvenému textu a pochopíte výslovnost jednotlivých slovíček.

  • Pokud jste začátečník, doporučujeme zakrýt stranu s originálem a plně soustředit na přeložený text. Sledujete jej souběžně s dějem a originálním zvukem a víte tedy, o co přesně ve které scéně jde. Originální scénář si přiberete až v dalším kroku.

On-line i Off-line

Nemusíte stahovat filmy a obsah do svého zařízeníPokud jste na wi-fi, nebo máte výhodný tarif mobilního připojení, můžete s Mooveez studovat online. Naopak, stažení studijních materiálů přímo do zařízení se hodí na místech, kde nemáte přístup k internetu.

APLIKACE

Funkce

Obsah

Reference

KONTAKT

 

Kontakt

  • Mooveez Facebook
  • Mooveez Twitter
  • Mooveez YouTube
  • Mooveez Instagram

© 2020 by Mooveez Company, a. s.