Vyhledat

Teorie radosti

"Když vás něco baví, tak se učíte, ať to máte v plánu nebo ne."


Slyšeli jste o této teorii uznávaného lingvisty a jazykovědce, profesora Stephena D. Krashena? Nazvali jsme ji u nás pracovně #teoriiradosti. Profesor Krashen roky studuje předmět zájmu, tzv. #complellinginput" a jeho značný vliv na schopnosti a rychlost při učení se cizích jazyků. Už malé děti učící se mateřský jazyk se zájmem sledují a doslova hltají vše nové, co jim řeč zprostředkovává. Milují experimentování s jazykem, když ho mohou používat, byť zpočátku s chybami. Kde je radost a zájem, tam funguje schopnost se učit téměř dokonale. Důležitá je také zrozumitelnost předmětu zájmu, která má být v souladu nebo ne příliš vzdálena současným schopnostem přijímatele.

V Mooveez používáme na výuku jazyků filmové příběhy, které mají za cíl vzbudit zájem a bavit. Jsou různých formátů a žánrů, v 5 jazycích: angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině, ve 3 úrovních náročnosti. Metoda Mooveez napodobuje proces učení, kterým jsme zvládli svůj mateřský jazyk. Díky mnohým metodickým funkcím jej navíc zefektivňuje a urychluje.

Aplikace Mooveez je vhodná pro #samouky, jako doplněk jazykové výuky k procvičování #poslech a #porozumění, a je možné ji využívat i jako hlavní plnohodnotný výukový materiál. Nabízí studijní materiály v #anglickém, #německém, #francouzském, #španělském a #ruském jazyce. V roce 2016 byla oceněna společností British Council hlavní cenou ELTons za Digitální inovaci roku.


#complellinginput #britishcouncil


zdroje:

http://www.sdkrashen.com/content/articles/the_compelling_input_hypothesis.pdf

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Co myslíte, že by se stalo s vaším rodným jazykem, kdybyste ho slyšeli jednu hodinu týdně a hovořili jste vaší rodnou řečí 15 minut týdně? Cože je to za nesmysl? Tak takhle intenzivně se v běžných jaz

Myslíte, že s filmem se nenaučíte mluvit? Opak je pravdou. Běžná výuka v jazykových kurzech probíhá tak, že společně s lektorem (obvykle jedním) neustále kombinujete různé přístupy - čtení, mluvení, p