Vyhledat

Poslech a až pak mluvení

Myslíte, že s filmem se nenaučíte mluvit? Opak je pravdou.


Běžná výuka v jazykových kurzech probíhá tak, že společně s lektorem (obvykle jedním) neustále kombinujete různé přístupy - čtení, mluvení, poslech, učení - každá část má svůj určený čas a prostor. Studenti předpokládájí, že je to tak správné, protože “tak se to dělá”. Nějvětší výzvou je obvykle začít mluvit, a dalším problémem je často to, že pokud na nás promluví člověk s jiným přízvukem než má náš lektor, není jednoduché mu porozumět.

Kdoby to neznal?


Vzpomeňte si, jak jste se učili mateřský jazyk. Jako děti jsme nejdříve poslechem získali obrovskou slovní zásobu, které jsme dokonale rozuměli. Mluvit jsme se naučili pokoušením o napodobování - napodobování intonace mluvčího, nejlépe v situaci, ve které konkrétní výraz použil.


Stejné je to u Mooveez. Díky opakovacím #ozvučenékartičky si sami přirozeně vybíráte fráze, které dokážete zvládnout, které chcete pilovat. Vnímáte použitou dikci a zároveň vám hlasy různých herců navozují v hlavě situace, ve kterých byly fráze použity. Slovíčka se navíc učíte ve správných tvarech. #Gramatika se vám tím dostane přirozeně a víc pod kůži než při drilování různých příkladů stejného gramatického tvaru.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Co myslíte, že by se stalo s vaším rodným jazykem, kdybyste ho slyšeli jednu hodinu týdně a hovořili jste vaší rodnou řečí 15 minut týdně? Cože je to za nesmysl? Tak takhle intenzivně se v běžných jaz