Vyhledat

Snadné opakování vs. Domácí úkoly

Co myslíte, že by se stalo s vaším rodným jazykem, kdybyste ho slyšeli jednu hodinu týdně a hovořili jste vaší rodnou řečí 15 minut týdně?


Cože je to za nesmysl? Tak takhle intenzivně se v běžných jazykových kurzech hovoří a poslouchá nový jazyk. Odpověď je zřejmá – začali byste svůj mateřský jazyk zapomínat a pokud ne zapomínat, rozhodně se nebude rozvíjet.


Proč se učitelé snaží dávat domácí úkoly? Abyste se posunuli, potřebujete být v kontaktu s jazykem co nejčastěji. Sebelepší jazykový lektor se neobejde bez toho, abyste se novým jazykem zabývali i sami. Bohužel domácí úkoly nejsou zrovna lákavou nabídkou na sobotní dopoledne.


Věříme, že Mooveez je ideální zdroj autentického jazyka pro denní používání. Filmy jsou inspirovány životem a jsou plné emocí, což pomáhá zapamatování. Důležité je uvědomit si, že důležitý je co nejčastější kontakt. Pár minut denně stačí. Takže i s dlouhým filmem je třeba si jen tak hrát a postupně jej objevovat. Po krátkých úsecích, co nejčastěji. Vůbec se netrapte tím, že něco pořád nejde „slyšet“, zkrátka důvěřujte své přirozené schopnosti se časem přizpůsobit. A užívejte si, jak postupně rozumíte a cítíte jazyk víc a víc.


Filmy v Mooveez obsahují interaktivní #ozvučenékartičky, které vám opakování zásadně usnadní - můžete se k nim pohodlně vracet, kdykoliv budete chtít. Něco vám o nich ještě prozradíme. Můžete si vybrat z dvou možností jejich nastavení - nahoru překladovým, nebo originálním jazykem. Pokaždé se snažíte frázi přeložit, a ideálně před přetočením si pustíte originální audio stopu, kterou se snažíte zopakovat. Přetočením karty si ověříte svůj překlad. Můžete si nejdříve procvičovat překlad z originálního do překladového jazyka. O něco těžší je to obráceně. Výslovnost si vždy můžete ověřit přehráním zvukové stopy.


Postupně zjistíte, že se nová slovíčka učíte automaticky po větách. A když se domluvíte se svým učitelem a občas se na svých hodinách vrátíte k pasáži filmu, který už máte „nakoukaný“, začne docházet k aktivizaci nových vět. Začnete prostou imitací hovořit podobně jako hlavní hrdinové z našich filmů. Zažijete gramatická pravidla v praxi. Poslechem nebo nahráním vlastního hlasu můžete i výrazně zlepšovat vaši výslovnost. Už během pár týdnů pravidelného (ideálně denního) používání aplikace mooveez uvidíte rozdíl - vy i váš lektor.


V Mooveez jsou i další možnosti k procvičování zkuste si třeba #jazykovétesty a kvízy po lekcích vycházejí z děje dané lekce!


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Myslíte, že s filmem se nenaučíte mluvit? Opak je pravdou. Běžná výuka v jazykových kurzech probíhá tak, že společně s lektorem (obvykle jedním) neustále kombinujete různé přístupy - čtení, mluvení, p