Časté dotazy

Předplatné

Kolik stojí Mooveez?


Stažení aplikace, registrace a vedení uživatelského účtu Mooveez jsou zdarma. K vyzkoušení aplikace nabízíme přístup ke všem studijním materiálům NEZÁVAZNĚ A ZDARMA. Pro další studium je třeba aktivovat zpoplatněné předplatné. Délku trvání zkušebního období i aktuální cenu Předplatného naleznete v aplikaci Mooveez. Tam informujeme i o všech probíhajících cenově zvýhodněných nabídkách.
Můžu si Předplatné zkusit?


K vyzkoušení Mooveez nabízíme přístup ke všem studijním materiálům NEZÁVAZNĚ A ZDARMA. Bez platební metody a automatické obnovy. Délku trvání zkušebního období naleznete v aplikaci.
Jak funguje zkušební období předplatného?


Po instalaci aplikace je nezbytná registrace uživatelského účtu. Po prvním spuštění Mooveez vám Průvodce názorně předvede, jak s aplikací pracovat. Pro vyzkoušení všech možností aplikace je třeba aktivovat přístup ke studijním materiálům na zkušební dobu NEZÁVAZNĚ A ZDARMA. Aktivace není podmíněna zadáváním platební metody. Po vypršení zkušební doby tak ani nemůže dojít ke zpoplatnění. Nejen těmito vlastnostmi se Mooveez liší od drtivé většiny aplikací dostupných v App Store / Google Play!
Jak si můžu zakoupit Předplatné?


Předplatné aplikace Mooveez 1. zvýhodněné roční předplatné na e-shopu 2. měsíční předplatné přímo v aplikaci Mooveez 3. formou smlouvy (vhodné pro školy a lektory) 1. E-shop - sleva na roční předplatné 15% Na e-shopu je možné zakoupit aktivační Promo kódy na roční Předplatné. Tyto kódy aktivujete přímo v aplikaci Mooveez po jejím stažení. https://shop.mooveez.com/ 2. Aplikace Měsíční předplatné si zakoupíte přímo v aplikaci Mooveez, v sekci "Nastavení". 3. V případě, že máte zájem s námi spolupracovat jako škola nebo lektor, kontaktujte nás na emailové adrese teacher@mooveez.com Poznámka: Zprostředkovatelem Předplatného na platformě Android je společnost Google (Google Play) a na platformě iOS společnost Apple (AppStore). Podporované platební metody, čerpání, správa a rušení Předplatného se tak řídí jejich obchodními podmínkami. Pro více informací navštivte stránky podpory Google a Apple.
Jak si mohu koupit vybrané tituly pro studium jen jednoho jazyka?


V Mooveez máte za jedno předplatné k dispozici 6 jazykových modulů. Aplikaci tvoří kompletní obsahový balíček a studijní materiály jednotlivě nakupovat nelze.
Musím Předplatné po vypršení jeho platnosti obnovovat?


Ne, nemusíte. Předplatné se samo obnovuje, dokud jej nezrušíte.
Jak Předplatné zruším?


Předplatné zakoupené prostřednictvím App Store (platforma iOS) může zrušit pouze koncový zákazník.
A to přímo ve svém přístroji pod: Nastavení > [vaše jméno] > iTunes a App Store > Apple ID: [vaše Apple ID] > Zobrazit Apple ID > Předplatná.

Předplatné zakoupené prostřednictvím Google Play (platforma Android) může zrušit koncový zákazník nebo podpora Mooveez.
Zákazník ve svém přístroji pod: Obchod Play > menu v levém horním rohu obrazovky > Předplatné.
Podpora Mooveez na základě požadavku zaslaného na adresu: info@mooveez.com. Požadavek musí být odeslán z e-mailové adresy, pod kterou je registrován Mooveez účet s předplatným, jehož zrušení je předmětem požadavku.

Odinstalováním aplikace předplatné nezrušíte!
Uvedené návody popisují stav k 28.8. 2019.

Nabídka

Jak často rozšiřujete nabídku studijních materiálů?


Každý měsíc doplňujeme do aplikace kompletně zpracovaný titul. Jakmile se v aplikaci zaregistrujete, budeme vás o všech novinkách informovat prostřednictvím notifikací. Jejich zobrazování však musíte sami povolit.
Proč nemáte nejnovější filmy?


Vybíráme především tituly vhodné pro trénink porozumění jazyka a ty, ke kterým se rádi vrátíte i opakovaně. Proto u nás nenajdete filmové novinky.
Proč se liší česká nabídka od té zahraniční?


Pro jednotlivá teritoria vyjednáváme distribuční práva zvlášť, a proto není nabídka ve všech zemích stejná. Čeští a slovenští uživatelé však mohou být spokojeni. Vzhledem k původu Mooveez a vztahy s lokálními distributory je nabídka pro tyto trhy nejbohatší.
Jak dlouho zůstane titul v nabídce?


Distribuční smlouvy uzavíráme minimálně na období 1 roku, obvykle delší. Zpracování studijních materiálů metodou Mooveez nás stojí nemálo produkčního času a investic. I proto se snažíme maximalizovat dobu, po kterou titul zůstává v nabídce. O blížícím se vyřazení titulu z nabídky upozorňujeme měsíc předem.

Studium

Jaké jazyky mohu s Mooveez trénovat?


Jádro obsahu aplikace je v angličtině. Postupně ale přibývají další světové jazyky: španělština, francouzština, němčina a ruština. Zkušební přístup k předplatnému a samozřejmě i placené předplatné zahrnují všechny studijní materiály ve všech jazycích.
Jaký postup při studiu doporučujete?


Základní doporučovaný postup při studiu vám představí Průvodce aplikací.
Jsem začátečník. Má pro mě Mooveez smysl?


Určitě. Chce to více trpělivosti, ale vaše nižší znalost jazyka může být dokonce výhodou. Osvojíte si totiž skutečně používané fráze a slovíčka vám díky audiovizuálnímu zážitku z filmu budou naskakovat v kontextu jejich reálného užívání.
Je Mooveez vhodné i pro děti?


Ano. Mooveez je díky rozmanité nabídce vhodné i pro děti. Konkrétní titul pro dětské studenty by měl vybírat rodič nebo jiná dospělá osoba.
Je možné se s aplikací naučit i mluvit?


S Mooveez trénujete porozumění. Porozumění je předpokladem ke schopnosti jazyk aktivně používat (i mluvit).
Jaký je rozdíl proti běžným filmům s titulky?


Mooveez tituly jsou odborníky kompletně nově přeloženy. Žádná slova nejsou vynechána ani upravena, jak je tomu u filmových titulků. Rovněž nepřizpůsobujeme, nýbrž vysvětlujeme idiomy, kulturní narážky nebo vtipy. V každému filmu nalezenete i množství jazykových kvízů. Obrovskou předností Mooveez je snadná navigace ve scénáři a možnost zakrývání originální nebo překladové strany "pijákem".
Co je Mooveez?


Mooveez je jazyková aplikace pro trénink porozumění cizím jazykům. Je vhodná pro studenty všech znalostních úrovní. Díky rozmanité nabídce je vhodná i pro děti. Zkrátka je určena všem, kdo chtějí trénovat porozumění skutečnému jazyku.
Mooveez materiály dokáží částečně nahradit zahraniční prostředí. V aplikaci jim dodáváme přidanou hodnotu a zmiňovaný "trénink porozumění " tím posouváme na úroveň oceňovanou jazykovými odborníky na čele v British Council, světově uznávanými lingvisty a metodiky velkých jazykových škol v ČR i zahraničí.
Do jakých jazyků je aplikace Mooveez přeložena?


Můžete trénovat jazyky, které Mooveez nabízí (angličtina, němčina, španělština, ruština, francouzština) pomocí překladů do češtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, ruštiny, polštiny a brazilské portugalštiny. Do těchto jazyků je aplikace přeložena.

Technické dotazy

Na jakých platformách a zařízeních Mooveez funguje?


Mooveez funguje na tabletech a chytrých telefonech obou hlavních operačních systemů - iOS (verze 10.0+) a Android (verze 4.4+). Podporováno je i zobrazení prostřednictvím Apple TV a ChromeCast. Další možnosti projekce závisí na specifikaci vašeho zařízení a jsou na aplikaci nezávislé.
Je možné aplikaci používat na stolních počítačích nebo noteboocích?


Ne, v současné době to možné není. Operační systémy Windows, MacOS, Linux, ChromeOS a softwarové emulátory Android nejsou podporovány).
Můžu Mooveez používat na více zařízeních současně?


Ano, jedním účtem můžete být přihlášen/a až na 3 zařízeních současně.
Mám při používání aplikace na více zařízeních všude stejná data?


Nabídka studijních materiálů se váže na účet Mooveez. Je tedy na všech zařízeních stejná.
Naproti tomu studijní materiály na jednotlivých zařízeních můžete stahovat nebo archivovat dle svých momentálních potřeb.
Synchronizace studijního pokroku mezi zařízeními zatím možná není.
Kolik místa zaberou studijní materiály?


Velikost titulů záleží především na jejich stopáži a pohybuje se mezi 200 MB a 2 GB.
Podporuje aplikace ukládání na paměťovou kartu?


Ano, na zařízeních s operačním systémem Android je možné studijní materiály stahovat na micro SD kartu.
Na zařízení nemám místo na další film. Co s tím?


Titul, se kterým aktuálně nestudujete, si můžete bezplatně odložit na naše úložiště a kdykoli se k němu vrátit. Na zařízeních s operačním systemem Android můžete k uložení studijních materiálů využít paměťovou kartu.
Proč nabízíte možnost výběru překladového jazyka jen u některých titulů?


Jsme vázáni distribučními právy, která určují, v jakých zemích můžeme konkrétní překladové jazyky používat. Možnost změny překladového jazyka však přinášíme, kdykoli nám to podmínky umožní.
Můžu používat Mooveez i v zahraničí?


Ano. Stáhněte si "doma" (tj v ČR/SR) vybrané tituly do svého zařízení a budou vám k dispozici kdekoli.

Řešení problémů

Nepřišel mi potvrzovací email k registraci.


Standardně by vám potvrzovací e-mail měl přijít do několika minut po registraci. V opačném případě zkontrolujte složky hromadné a nevyžádané pošty. Pokud jej nenajdete ani tam, napište nám na info@mooveez.com. Ve zprávě, prosím, uveďte e-mailovou adresu, pod kterou jste se v Mooveez registroval/a. Pošleme vám nový aktivační e-mail, případně aktivujeme účet u nás a dáme vám vědět.
Nejde mi stáhnout film.


Nejprve se přesvědčte, že jste v Mooveez přihlášen/a pod účtem, pod kterým máte film předplacen. Rovněž je možné, že se pokoušíte o stahování studijních materiálů prostřednictvím mobilních dat, což není ve výchozím nastavení aplikace povoleno. Jejich užití musíte nejprve povolit.
Jsem v zahraničí. Nabídka filmů se změnila.


Nabídka titulů je závislá na zemi, ve které se nacházíte. Pokud víte, že budete nějakou dobu v zahraničí, doporučujeme vybrané tituly do zařízení stáhnout předem.
Mám Aktivační kartu, ale Předplatné mi nejde aktivovat.


Předplatné aktivujte pomocí QR kódu nebo kódu složeného z číslic a písmen na Aktivační kartě. Pokud ani jedna možnost nefunguje (např. došlo k poškození kódů při stírání krycí vrstvy na kartě), kontaktujte naši podporu (info@mooveez.com). Rádi vám pomůžeme.